“Ο Καραγκιόζης κυκλοφορεί με ασφάλεια στους δρόμους της Χαλκίδας”

Οι μαθητές της Α΄ και Β΄ τάξης, ολοκλήρωσαν και παρουσίασαν το πρόγραμμα Κυκλοφοριακής Αγωγής “Ο Καραγκιόζης κυκλοφορεί με ασφάλεια στους δρόμους της Χαλκίδας”.  Το πρόγραμμα περιλάμβανε:

• Οι μαθητές έφτιαξαν το ατομικό τους  άλμπουμ που περιλάμβανε σήματα του Κ.Ο.Κ, ζωγραφιές, το αλφαβητάρι της κυκλοφοριακής αγωγής και σταυρόλεξο
  • Κατασκεύασαν φιγούρες
  • Έπαιξαν παιχνίδια με τη σκιά τους
  • Έφτιαξαν δικό τους τραγούδι με τίτλο: Κυκλοφορώ
  • Έγραψαν δικό τους Θεατρικό έργο με τίτλο: Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
  • Παρουσίασαν το θεατρικό τους, στους μαθητές του σχολείου, συνοδευόμενο με χορούς από μουσική του Καραγκιόζη

Στο πρόγραμμα συμμετείχαν: Οι δασκάλες της Α΄ και Β’ τάξης, της φυσικής αγωγής, της μουσικής, καθώς και η δασκάλα της παράλληλης στήριξης, του τμήματος ένταξης, της θεατρικής αγωγής και η διευθύντρια του σχολείου μας.

Καλό Καλοκαίρι!

Ιούνιος 2019