26 Απριλίου 2018 – 3ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας 'Ευαγόρας Παλληκαρίδης' Skip to main content

Επίσκεψη στο Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής

Οι μαθητές των Β΄και Γ΄τάξεων του σχολείου μας επισκέφτηκαν το Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής στη Χαλκίδα. Ο υπεύθυνος κος Πανταζής Ρούσσος ενημέρωσε  τους μαθητές για τους κανόνες οδικής συμπεριφοράς ως πεζοί  αλλά και ως ποδηλάτες. Οι μαθητές διασκέδασαν μέσα από μια σειρά δραστηριοτήτων και παιχνιδιών, ενώ παράλληλα συνειδητοποίησαν τη σημαντικότητα της κυκλοφοριακής αγωγής.

" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Παρακολούθηση Διαδικασίας παραγωγής μελιού

Την Τετάρτη 25 Απριλίου 2018 οι μαθητές της Δ΄ τάξης του σχολείου μας παρακολούθησαν τη διαδικασία παραγωγής μελιού από τον Πρόεδρο του Μελισσοκομικού Συλλόγου Εύβοιας κύριο Αξιώτη Αναστάσιο.

Εορτασμός Μεγαλομάρτυρα Αγίου Γεωργίου στη Σχολή Πεζικού

Τη Δευτέρα 23 Απριλίου 2018 αντιπροσωπεία μαθητών του σχολείου μας παραβρέθηκε στη Σχολή Πεζικού για τον εορτασμό του Μεγαλομάρτυρα Αγίου Γεωργίου, Προστάτη του Στρατού Ξηράς.