Σας καλωσορίζουμε στην ιστοσελίδα μας

Το 3ο  Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας είναι ένα σχολείο ανοιχτό στην κοινωνία. Ο Σύλλογος Διδασκόντων εμφορείται από αγάπη για τους μαθητές και κινείται με υπευθυνότητα και παιδαγωγική διάθεση προσφοράς στα πλαίσια των δυνατοτήτων που παρέχουν οι θεσμοί. Η προσπάθεια αυτή έχει την ανάγκη της συμπαράστασης και υποστήριξης των γονέων, του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου αφενός και αφετέρου ενός χάρτη βασικών παιδαγωγικών αρχών, κανόνων και στόχων τους οποίους όλα τα μέλη του οργανισμού θα σέβονται και θα υπηρετούν.

Όραμά μας είναι το Δημοκρατικό και Ανθρώπινο Σχολείο και επιστρατεύουμε όλες μας τις δυνάμεις για να το πετύχουμε. Εργαζόμαστε με ζήλο, μεθοδικότητα, επαγγελματισμό και πάντοτε σε στενή συνεργασία μαζί σας, για να μπορέσουμε να πετύχουμε τους στόχους μας  για περισσότερη μάθηση, για ανάπτυξη της δημιουργικότητας και της κριτικής σκέψης των παιδιών μας και για την καλλιέργεια σύγχρονων δεξιοτήτων και στάσεων.

Μάιος 2018
« Απρ