Δραστηριότητα Ανακύκλωσης

Δυναμική ήταν η παρουσία του σχολείου μας την Πέμπτη 17 Μαΐου 2018 στη δραστηριότητα της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ευβοίας με θέμα την Ανακύκλωση.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στην πλατεία του Αγίου Νικολάου.

Στα πλαίσια αυτά οι μαθητές της Γ΄ τάξης συνοδευόμενοι από τις εκπαιδευτικούς τους ανακάλυψαν με διασκεδαστικό τρόπο την σημασία επαναχρησιμοποίησης των συσκευασιών.

Επίσκεψη στο Πολεμικό Μουσείο

Την Τετάρτη 16 Μαΐου 2018 οι μαθητές της Δ΄ τάξης επισκέφτηκαν το Πολεμικό Μουσείο στην Αθήνα. Ήταν μια ξεχωριστή εμπειρία!

Ολοκλήρωση του προγράμματος «ΝΑΙ ΜΠΟΡΩ»

Ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία και χαρά το πρόγραμμα «ΝΑΙ ΜΠΟΡΩ» από τους μαθητές της Β΄ τάξης και του τμήματος Ένταξης.

Κάρτες για τη γιορτή της Μητέρας

Οι μαθητές της Α΄ τάξης έφτιαξαν υπέροχες κάρτες για τη γιορτή της μητέρας.

Επίσκεψη του 8ου Νηπιαγωγείου στο σχολείο μας

Την Παρασκευή 4 Μαΐου 2018 τα νήπια του 8ου Νηπιαγωγείου Χαλκίδας επισκέφτηκαν την Α΄ τάξη του σχολείου μας, στα πλαίσια του προγράμματος «Μετάβασης». Στην αίθουσα της Α΄ τάξης έγινε μια γιορτή για την Πρωτομαγιά. Τα παιδιά τραγούδησαν, απήγγειλαν ποιήματα και στο τέλος στον ανθόκηπο του σχολείου φύτεψαν ένα φυτό και το πότισαν με αγάπη και φροντίδα. Περάσαμε υπέροχα!

Επίσκεψη της Στ τάξης στην Ακρόπολη

Την Τετάρτη 2 Μαϊου 2018 οι μαθητές της ΣΤ τάξης επισκέφθηκαν τον Ιερό Βράχο της Ακρόπολης όπου ξεναγός τους μίλησε για την ιστορία του Παρθενώνα και τους ξενάγησε στο χώρο. Τα παιδιά απόλαυσαν την επίσκεψή τους στην Ακρόπολη!

Μάιος 2018
« Απρ